head
2183026 810x458 75f08
Cuma, 21 Şubat 2020
Yazarlar

Yazarlar (175)

Perşembe, 20 Şubat 2020 21:52

GECİKMİŞ ADALET,ADALET DEĞİLDİR..

Yazan
Yargı bir milletin en büyük güvencesidir. Demokrasiler de bu sebeple 3 erk vardır.Yani;--Yasama--Yürütme--Yargı
Halkın sözcüsü olan biz gazetecilerin hayatı da,devleti yönetenler ve siyasetçiler gibi toplum önündedir ve yaptığımız her davranışı kontrollü yapmak zorundayız. Örnek insanlar olma zorunluluğumuz var. En azından ben böyle düşünüyorum...
Bir Gazeteci olarak soruyorum ve sorguluyorum! ABD'nin BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ var. Ortadoğu da 36 küçük devletçik kurup,bunları piyon ülke gibi yönetmek.
Cumartesi, 08 Şubat 2020 17:17

Bizim Halden anlamaz odalarımız

Yazan
Antalya'nın 1986 turizm yasası kabul edilmesinden önceki halini, Toroslar da ve eteklerindeki yaşam koşullarını unutup sonradan sosyetikleşmiş meslek odalarının bazı yöneticilerine birkaç hatırlatma yapmalıyım. Dışarıdan gelip yerleşerek odalara kaydolmuş kişilere fazla kabahat bulamayız belki ama, onlarda jakuzili dairelerinden çıkıp kentimizde ve kırsalda ne gibi sorunlar olduğunu araştırmadıklarından kusurlu sayılabilir.
Çarşamba, 29 Ocak 2020 20:10

DEPREM DEĞİL,BİNA ÖLDÜRÜR...

Yazan
--Ülkemiz deprem kuşağında.. --Ülkemiz Yüzyıllardır depremlerle yıkılan şehirlerin ve köylerin hikayeleri ile dolu.. --Ülkemizde bitmeyen deprem acıları ve o yıkıntılardan çıkan gözü yaşlı insanlarımızın feryatları var.  
Doğu Akdeniz'de sular ısınıyor.Libya ülkemiz için ikinci bir Suriye sorunu mu oluyor/olacak diye düşündüğümüz zamanlardayız.Ülke olarak Libya'da olanlarla ilgileniyor adeta LİBYA ile yatıp kalkıyoruz. Libya denince akla Trablusgarp Savaşı ile Libya'nın yetiştirdiği en büyük antiemperyalist, kahraman Şeyh Ahmet Sunusi geliyor.Libya'dan kalkıp Anadolu'ya gelen ve Türk İstiklal Savaşı'na katılan Şeyh Ahmet SUNUSİ.
Cuma, 10 Ocak 2020 20:12

İRAN PETROLLERİNİN SAHİBİ KİM?

Yazan
1908 yılının Mayıs ayı.İngiliz iş adamı William Knox D'Arcy'nin İran'da yaptığı sondajlar sonunda yüzünü güldürdü. Ortadoğu'nun ilk petrolü yeryüzü ile buluştu.Bu tarihi gün ile Ortadoğu'nun kaderi daha doğrusu yazgısı değişti. 1900'lü yıllarda petrol arama işine giren İngiliz işadamı D'Arcy, (Türk) Kaçar Hanedanlığı'nın son temsilcisi Şah Muzaffereddin ile kıyasıya bir pazarlık yaparak İran petrollerini 60 yıllığına arama ve çıkarma hakkını elde etti.
Turizm sezonunun sona ermesi Alanya'mızda garip sahil görüntülerinin oluşmasına sebep olan bir uygulamanın devreye girmesine sebep oluyor.Gerek Damlataş ( Kleopatra), gerekse Keykubat plajlarının olduğu bölgelerde kum tepeleri oluşuyor. Bu bahse konu tepeler tabii bir oluşum değil. Bu bölgelerdeki otel işletmeleri olanlar ve büfe işleticileri aman kumumuzu deniz almasın diye kendilerince bir önlem alıyor, kuma sahip çıkıyorlar. Tüm sezon boyu kirlenen ve faydalanılan bu kumlar deniz tarafından alınır adeta temizlik ve bakımı yapılır sezon öncesi tekrar sahile iade edilirdi geçmiş yıllarda,ve bunların tamamı tabii olarak gerçekleşirdi.
Pazartesi, 30 Aralık 2019 15:57

TANKER KAZALARI ve YAPAY İSTANBUL KANALI

Yazan
2020 yılına girmek için sayılı saatlerin kaldıği bugünlerde Suriye, Libya, ABD Caatsa yaptırımları, Ermeni Soykırımı yalanları derken bir de İstanbul Kanalı sorunumuz oldu. Yıllar önce gündeme gelen ancak kamuoyu tepkileri üzerine bir süredir uykuya yatırılan yapay su yolu, İstanbul Kanalı Projesi, yeniden gündemde.Bu kez yapılması planlanan kanalın coğrafi yeri değiştirilmiş, İstanbul Havaalanı bölgesine yakın bir alana kaydırılmış.
Pazar, 29 Aralık 2019 20:59

BİRİ YERLİ VE MİLLİ OLMAK MI DEDİ?

Yazan
Para ve güçten başka hiçbir değeri kalmayanlar, bütün kavramları kirletti. Kıblesi ABD, RUSYA, ÇİN OLANLAR, mandacı zihniyetlerini örtmek için, ülke varlıklarına sahip çıkan kim varsa, gayri milli olmakla suçluyor. Ege ve Akdeniz’de 18 adamız Yunan’a peşkeş çekilmiş, biz Müslüman Kardeşlerin temsilcisinin davetiyle Libya’ya asker göndermeye kalkıyoruz.
Page 1 of 13

Gazeteler

Designed by: Masoud