head
2183026 810x458 75f08
Çarşamba, 21 Ağustos 2019
Ali Dulum

Ali Dulum

DAĞARCIK

E-posta: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Ülke olarak ekonomi eksenli gündemimiz devam ediyor. Avrupa Yatırım Bankası, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de yürüttüğü doğalgaz sondaj çalışmalarını bahane ederek Türkiye'ye ekonomik yaptırım uygulama karar verdi. Sözü edilen banka Türkiye'de devletle bağlantılı kurumlara yeni finansman sağlama faaliyetlerini de bu yılın sonuna kadar durdurma kararı aldı.
Çarşamba, 17 Temmuz 2019 19:25

YENİ DÜNYA DÜZENİ VE CİNSİYET

Ülkemiz içinde bulunduğu coğrafyanın gereği olarak pek çok sorunla karşı kaşıya. Güzel ülkemizin işsizlik, ekonomi, uluslararası ilişkiler, eğitim, sağlık... vb sorunları kronikleşti. Bu sorunlara biri daha ekleniyor. Kimi çevreler bunu yüksek perdeden tartışmaya başladılar bile. Toplumun bir kesimi tarafından gündeme getirilen "Toplumsal Cinsiyet” projesi.Nedir Toplumsal Cinsiyet Projesi ve neyi amaçlıyor?
Cumartesi, 08 Haziran 2019 16:15

Dünyaya Yön Verenler BİLDERBERG'de

Biz dokuz günlük Ramazan Bayramı tatiline başlarken Avrupa'nın geleceğinin belirlendiği BİLDERGBERG toplantıları 31 Mayıs 2019'da İsviçre'nin Montrö kentinde başladı. Sanayi, finans, akademi, medya dünyasının önemli liderleri ve uzmanları bir araya geldi.
Salı, 28 Mayıs 2019 16:15

HOŞ GELDİN ŞEHR-İ RAMAZAN

    Bölgesel ve ulusal sorunlarla boğuştuğumuz bir Ramazan ayı yaşıyoruz. Ramazan ayının en vazgeçilmezlerinden biri de çeşitli mesajların yer aldığı Ramazan Mahyalarıdır.  
Osmanlı Devleti 1914-1918 yılları arasında Almanya'nın bulunduğu grupta savaşmıştı. Pek çok cephede savaşarak 1918 Ekiminde yenilgiyi kabul eden Mondros Ateşkes Antlaşması'nı imzaladı. Mondros Ateşkes Antlaşması ile Osmanlı Devleti savaşı kazananlarca adeta teslim alınmıştı.  
Page 1 of 6

Gazeteler

Designed by: Masoud