head
2183026 810x458 75f08
Salı, 07 Nisan 2020

Spor

Dün akşam oynanan Antalyaspor – Alanyaspor maçı sonrası çıkan olayları değerlendiren Alanya Blediyesi Meclis Üyesi Mehmet Ali  Kiriş, “Burnumuza pis kokular geliyor” dedi...

Dün akşam Ziraat Türkiye Kupası yarı final ilk maçında Antalyaspor ile Alanyaspor karşı karşıya geldi. 0-1’lik skorla Alanyaspor’un kazandığı müsabaka sonrası istenmeyen olaylar yaşandı.

Antalyasporlu bir grup taraftar, önce Alanyaspor takım otobüsünü ardından da taraftarları taşıyan otobüsleri taş yağmuruna tuttular. Olaylarda 10 taraftar ve Alanyaspor’un teknik ekibinden 2 kişi yaralandı.

AK PARTİ ALANYA BELEDİYESİ MECLİS ÜYESİ MEHMET ALİ  KİRİŞ OLAYI  LANETLEDİ...

Antalyaspor ile Alanyaspor maçının ardından Antalya da Yaşanan olaylar Alanya’da büyük tepkilere yol açarken, Alanya Belediye Meclisi’nin AK Partili üyesi Mehmet Ali Kiriş dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Alanyaspor ve Antalyaspor taraftarlarının arasının gerildiğini belirten Kiriş, “Alanyaspor otobüsüne yapılan saldırıyı en basit tabiriyle lanetliyorum. Bu yapılan saldırıyı Antalyaspor taraftarı yapmış olamaz. Güvenlik güçlerimiz bu kişiyi bulup ilişkilerini, telefon trafiğini arkasındaki elleri ortaya çıkarmalıdır. Burnumuza pis kokular geliyor. Alanya - Antalya gerginliği özellikle ısıtılıyor. Alanyaspor taraftarımız sakin olmalı. Suçlular bulunacaktır. Yaralılarımıza ve Alanyaspor'umuza geçmiş olsun diliyorum.” dedi.

 

 

 

HABER: Mertcan YILMAZ

ADD Alanya Şubesi tarafından 8 Mart’ta ‘Atatürk Halk koşusu ve Yarı Maratonu’ gerçekleştirilecek...

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Alanya Şubesi Başkanı Zuhal Sirkeli, ilçede yaşayan tüm vatandaşları koşuya davet etti.

Sirkeli, “ADD Alanya Şubesi olarak , "Atatürk’e Koşalım, Atatürk’le Koşalım" sloganı ile bu yıl 20’ncisini düzenleyeceğimiz ‘Alanya Atatürk Halk Koşusu ve Yarı Maratonumuz 8 Mart 2020 Pazar günü gerçekleşecek. Yarı maratonumuz 21 kilometre olacak ve sporcular 8 kategoride yarışacak. Halk koşumuz ise 10 kategoride 2 kilometre ve 5 kilometre olarak yapılacak. Yarı maratonumuz ve halk koşumuza katılacak olanların 7 Mart Cumartesi günü 10.00-17.00 saatleri arasında Alanya Belediye binasının arkasında kurulacak olan kayıt masasına kayıtlarını yaptırıp, göğüs numaralarını almaları zorunlu. Maraton birincilerine tatil, halk koşusu birincilerine bisiklet ve hediye çeki verilecek. İkinci ve üçüncülere de ödüllerimiz mevcut. Ayrıca bu yıl maratona katılanlara ve halk koşusunu bitirenlere sponsorlarımız tarafından hazırlanan sırt çantası ve tişört hediyelerimiz olacak. ADD’ye gönül veren Atatürk’te kuşanıp Atatürk ile buluşalım diyen herkesi halk koşumuza bekliyoruz” dedi.

 

 

HABER: Halime Yağmur AKDAĞ

Ekrem İmamoğlu'ndan ''makam aracı'' açıklaması:
Parça parça uğraşamam. Bir arada görmem lazım!

 Gazi koşusu 1 1561912602 PHOTO 2019 06 30 18 10 09 1 a12ff

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 93'ncü kez düzenlenen Gazi Koşusu'na katıldı. Koşu öncesi ve sonrasında Veliefendi Hipodromu'nda tam bir ''İmamoğlu izdihamı'' yaşandı. Vatandaşlar, birinci olan ''The Last Romance'' isimli kısrağın jokeyi Ahmet Çelik'e plaketini verirken de büyük alkış aldı. Çıkışta gazetecilere konuşan İmamoğlu, ''Makam araçlarını bir araya toplayıp sergileyecek misiniz'' sorusuna şu ilginç yanıtı verdi: ''Ben, bir arada görmeyi severim. Parça parça uğraşamıyorum. Bir araya toplayıp bakacağız. Çaya şeker atmayı öyle bırakmıştım. Yıllar önce günde 20 çay içiyordum. Biri, '20 tane şeker biriktiriyorsun bir tabağa. Bir tabakta görünce ne kadar kötü' demişti. O gün şekeri bırakmıştım. Araçları bir araya toplayacağız. Belki de bizim canımızı sıkacak, moralimizi bozacak. Kullananlar bile, 'Yok ben kullanmadım, evime otobüsle gidiyorum' diyecek. Dolayısıyla o görüntüyü görmem lazım''

 gazi koşusu 2 1561912602 PHOTO 2019 06 30 18 10 06 1 131ed

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk adına 93 yıldır düzenlenen Gazi Koşusu'nu izledi. İmamoğlu, 1927 yılından bu yana koşulan yarışı, 19 yıl sonra izleyen ilk İBB Başkanı oldu. İmamoğlu'ndan önce koşuyu izleyen son İBB Başkanı, Ali Müfit Gürtuna olmuştu. 2000'de düzenlenen koşuyu izleyen Gürtuna, yarışı kazanan ''Talaria'' isimli safkanın sahibi merhum Özdemir Atman'a kupasını vermişti. Sonraki dönemlerde İBB başkanlığı yapan Kadir Topbaş ve Mevlüt Uysal, Gazi Koşusu'nu izlemeye gelmemişti.

 gazi koşusu 11 1561912592 PHOTO 2019 06 30 18 10 05 cd7ed

BEBEĞİ SEVDİ

 gazi koşusu 4 1561912599 PHOTO 2019 06 30 18 10 04 1 e5430

Gazi Koşusu'nu yaklaşık 25 bin kişi izledi. Tarihi koşu spor, sanat, siyaset ve iş dünyasından birçok tanınmış ismi bir araya getirdi. İmamoğlu, hipodroma eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte geldi. İmamoğlu çiftini, Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Serdal Adalı karşıladı. Dilek İmamoğlu'nun yarışa, tarihi koşunun geleneklerine uygun olarak şapkayla katılması dikkat çekti. Yarış severler ve tarihi koşuya tanıklık etmek isteyen vatandaşlar, İmamoğlu'nu çiftine yoğun ilgi gösterip, sevgi gösterilerinde bulundu. Yaşanan izdiham nedeniyle İmamoğlu çiftinin, yarışı izleyecekleri şeref tribününe ulaşmaları zaman aldı. İmamoğlu'nun tribüne geldiğini gören tribünler hareketlendi. Seyirciler, hep bir ağızdan, ''Ekrem Başkan'' ve ''Her şey çok güzel olacak'' tezahüratlarında bulundu. Tribünlerdeki coşku, İmamoğlu'nun yarış severleri selamlamasıyla doruğa ulaştı. İmamoğlu'nun, kucağına verilen bir bebeği sevmesi, renkli görüntüler oluşturdu.

 gazi koşusu 5 1561912598 PHOTO 2019 06 30 18 10 08 5ccf7

FORMAYI KORUMASININ SIRTINDA İMZALADI

 gazi koşusu 10 1561912593 PHOTO 2019 06 30 18 10 07 2 ed4c3

İmamoğlu coşkusuyla birleşen Gazi Koşusu'nu, Ahmet Çelik'in jokeyliğini yaptığı, Melis Kurtel Emin'in sahibi olduğu ''The Last Romance'' isimli kısrak kazandı. Yarış sonunda İmamoğlu, şeref tribününden ödül vereceği alana inene kadar da vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Bu sırada İmamoğlu'na tribünlerden ilginç seslenişlerde bulunuldu. Bir vatandaş, ''Ekrem Abi, adamsın, adam, çok çalıştın'' derken, bir başkası, ''Kralsın başkanım, süper oldu, süper'' dedi. Bir vatandaş da elindeki formayı göstererek İmamoğlu'ndan imzalamasını istedi. Formayı aldırtan İmamoğlu, korumasının sırtında imzaladığı formaya, ''Her şey çok güzel olacak'' yazdı. Bu sırada vatandaşlar, ''Mustafa Kemal'in askerleriyiz'' tezahüratlarıyla İmamoğlu'na sevgi gösterilerinde bulundu. Gazi Koşusu'nu üst üste 5'nci kez kazanan jokey Ahmet Kılıç, ödülünü İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nıun elinden aldı. Tribünlerin yoğun ilgisi altında hipodromdan çıkmaya çalışan İmamoğlu'nu, şeref tribünü girişinde de çok sayıda vatandaş bekledi.

 gazi koşusu 6 1561912597 PHOTO 2019 06 30 18 10 06 3 572a1

''HALKIMIZLA COŞKUYU PAYLAŞMAK ÖNEMLİ''

 

İmamoğlu, gazetecilerin sorularını tribün çıkışına yakın noktada yanıtladı. İmamoğlu, ''Nasıl bir koşu oldu'' sorusuna, ''Tarihi bir koşu. TJK Başkanımız çok güzel bir organizasyon yaptı. Muazzam da bir katılım. Atamızla başlayan, belki de Türkiye'nin en kıymetli koşusu. Burada bulunmaktan büyük onur duydum. İstanbul'un tarihi anlarının yaşatıldığı bir yer Veliefendi. Biz, kulübümüzün birçok koşusuna eşlik edeceğiz. İstanbul'un hangi noktasında hangi coşku varsa, onu bütünleştirip bir arada olmak da bizim vazifemiz'' yanıtını verdi. İmamoğlu, ''19 yıl sonra İBB Başkanı olarak buradasınız. Ödül yerine plaket verdiniz ama bundan sonra da görecek miyiz sizi Gazi Koşusu'nda'' sorusunu da ''Plaket, ödül vermek işin detayı. Önemli kısmı burada halkımızla olmak, coşkuyu paylaşmak, kol kola olmak hem İstanbullu kimliğini güçlendiriyor hem de vatandaşlarımızın birbirleriyle olan bağlarını güçlendiriyor'' şeklinde yanıtladı.

 gazi koşusu 7 1561912597 PHOTO 2019 06 30 18 10 05 2 4c9d3

''İHTİYAÇ KONUSU GÖZDEN GEÇİRİLECEK''

İmamoğlu'na sorulan son soru ise, ''Seçim döneminde kullandığınız araçla buraya geldiniz. Onu kullanmaya devam ediyorsunuz. Makam araçlarıyla ilgili israf konusuna dikkat çekmiştiniz. Makam araçlarıyla ilgili nasıl bir süreç işleyecek'' oldu. İmamoğlu, bu soruya da şöyle yanıtladı: ''Arkadaşlarım bir araştırma yapıyor. Tümüyle gözden geçirilecek. İhtiyaç konusu gözden geçirilecek. Bu anlamda belediyenin lojistiği, belediyenin ulaşım stratejisi oluştuktan sonra elbette birtakım tasarruflara gideceğiz. Yaklaşık 7 yıldır bu arabama biniyorum. Gayet de memnunum. Elbette belediyenin aracı varsa da ona da bineriz ama böyle devam edeceğiz. Bir de benim alışılmış uğurum gibi. Ama müthiş bir tasarrufa ihtiyaç var. İstanbul'un, tümüyle ekonomik olarak tasarrufa ihtiyacı var. Bu, Türkiye'nin her kurumuna bence örnek olmalı. Milletimizin bu sıkıntılı günlerinde her yönüyle tasarruf yaparak ekonomiye katkı sunmalıyız. Bu da seferberliğin parçası olacak. Sizi de bilgilendireceğiz. (Araçları bir araya toplayacak mısınız?) Tabii. Ben, bir arada görmeyi severim. Parça parça uğraşamıyorum. Bir araya toplayıp bakacağız. Çaya şeker atmayı öyle bırakmıştım. Yıllar önce günde 20 çay içiyordum. Biri, '20 tane şeker biriktiriyorsun bir tabağa. Bir tabakta görünce ne kadar kötü' demişti. O gün şekeri bırakmıştım. Araçları bir araya toplayacağız. Belki de bizim canımızı sıkacak, moralimizi bozacak. Kullananlar bile, 'Yok ben kullanmadım, evime otobüsle gidiyorum' diyecek. Dolayısıyla o görüntüyü görmem lazım''

 gazi koşusu 8 1561912596 PHOTO 2019 06 30 18 10 07 0f86a

Bu sırada İmamoğlu'nu bekleyen vatandaşlar da ''Alemin kralı geliyor, geliyor'' diyerek İBB Başkanı'na sevgi gösterilerini sürdürdü ve İzmir Marşı'nı okudu. İmamoğlu, geldiği gibi giderken de yoğun ilgi altında hipodromdan ayrıldı.

gazi koşusu 9 1561912594 PHOTO 2019 06 30 18 10 04 2 7a867

Aytemiz Alanyaspor Kulübü Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 174'üncü yıl dönümü dolayısıyla Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal'ı ve Antalya Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan'ı dün makamlarında ziyaret etti. Başkan Çavuşoğlu, Polis Haftası dolayısıyla gerçekleştirdiği ziyaretlerde kulüp çalışmaları ve lig maçları hakkında sohbet ettiklerini belirterek, "Antalya Cumhuriyet Başsavcısı sayın Halil İnal ve İl Emniyet Müdürü sayın Mehmet Murat Ulucan'a sıcak karşılamalarından dolayı teşekkür ederim" dedi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona Virüsü'nün yaşattığı endişe ülkemizde de giderek artıyor. Vaka sayısının artmaması için Türkiye'de alınan önlemler de peşpeşe geliyor. Salgının önüne geçmek için yapılan en önemli uyarılardan birisi de evden çıkılmaması evde kalınması yönünde...

Alanya Belediyespor Kulüp Başkanı Mehmet Erken, bir hafta önce erken tatile giren ve tüm vakitlerini evde geçirmek zorunda kalan çocuklara hitaben yazdığı mektupta, hem telkinde bulundu hem de inançlı olmaları gerektiğine yer verdi.
"İnanın çocuklar, inanın ki gelecek güzel günler yakındır." ifadesini kullanan Erken, içinde bulunulan tehlikeye de parmak basarak, "Herkes sizler için bir şeyler yapıyor.
Siz de onlar ve kendiniz için bir şeyler yapın. Sizin sağlıklı kalmanız için emek verenlere yardımcı olun. Uzmanların söylediklerine uyun. Evden çıkmayın, temizlik kurallarına uyun." çağrısında bulundu.

"TÜM SAHALAR SİZİN OLACAK"...
Çocukların, içinde bulunduğumuz zor günlerin arkasından herşeyin normale döneceğine inanmalarını isteyen Erken, futbol, voleybol ve basketbol kurslarını yaz boyunca ücretsiz vereceklerini belirtti. Erken, tüm çocukların bu üç branştan yaz boyunca ücretsiz yararlanabileceğini kaydetti.

 

İşte Erken'in yazdığı o mektup:

İnanın çocuklar…
Sevgili çocuklar merhaba… Kanı kaynayan, yerinde duramayan çocukların ve gençlerin evlere hapsedilir gibi dışarı çıkartılmayışı, gerçekten size zor gelecektir, biliyorum;
Ama çocuklar…
Ucu ölüme çıkacak kadar tehlikeli bir virüs, her yerde hastalık saçıyor. Aşısı ve çaresi, maalesef şimdilik yok.
Anlayacağınız durum tehlikeli.

Sevgili çocuklar…
Sizler için bir şeyler yapanlar… Hastanelerde hastalara bakanlar… Laboratuarlarda Korona Virüsüne aşı bulmaya çalışanlar…
Diğer görevliler… Herkes sizler için bir şeyler yapıyor.
Siz de onlar ve kendiniz için bir şeyler yapın. Sizin sağlıklı kalmanız için emek verenlere yardımcı olun. Uzmanların söylediklerine uyun.
Kendiniz için, sağlıklı kalmanıza çalışanlar için, ülkemiz ve sevdikleriniz için, uyarılara ve temizlik kurallarına lütfen özen gösterin.
Gelecekte siz olacaksınız ve kalacaksınız; buna inanın, ama gereğini yapın ki öyle olabilsin…
İnanın çocuklar, inanın ki gelecek güzel günler yakındır.

Sevgili çocuklar…
Evde çok sıkıldığınızın farkındayız.
Üzgünüz ama söylendiği gibi davranmaya mecburuz.
Bu süreçte sizden isteğimiz; lütfen ailelerinizi üzmeyin.
Zamanı faydalı kullanın ve kaliteli geçirin. Lütfen derslerinizi ihmal etmeyin ve iyi çalışın.
Bol bol kitap okuyun. Kitap, hem kendinizi geliştirecek hem de sorunları unutmanıza yardımcı olacak.
Kiminizin serçelerinki gibi cıvıl cıvıl, kiminizin özgür kuşlar çığlığına benzer seslerinizi; en çok da bizler özledik…
Sabredin güzel günler çok yakındır ve ucunda yine size ait olacak canlı bir hayat var.

Sevgili çocuklar…
Bu zor günlerin arkasından sizler için güzel sürprizlerimiz de olacak.
Bu zor günleri atlattıktan sonra…
İlk teneffüs ziliyle…
Sokaklar bahçeler ve spor alanları sizin olacak…
Şehir sizin olacak… Bizler de sizinle olacağız.
Futbolla, voleybolla, basketbol kurslarıyla, yaz boyunca yaşamın tadını çıkaracaksınız.
Çünkü bu üç branşı sizin için yaz boyunca ücretsiz yapacağız.
İnanın çocuklar, inanın ki gelecek güzel günler yakındır.

Çok yakında güzel günlerde buluşmak üzere…

 

 

 

HABER:Halime Yağmur AKDAĞ

Gazeteler

Designed by: Masoud