head
2183026 810x458 75f08
Pazartesi, 23 Eylül 2019

, Rusya aleyhindeki yaptırım politikasını başarılı görüyor. TASS raporunda, bölüm başkanı Stephen Mnuchin tarafından belirtildiği belirtildi.
Ona göre, kısıtlayıcı önlemler önemli bir araçtır ve Moskova durumunda son derece etkili bir şekilde kullanılmıştır.
Bakan, "Bu davranışı değiştirmek için uygunsuz davranışlarıyla ilgili olarak onları Rusya'ya karşı kullanmaya devam edeceğiz" dedi.
Mnuchin, Washington’un yaptırımları (CAATSA) aracılığıyla ABD’nin Rakiplerine Karşı Sayma Yasası çerçevesinde Rus metalurji ve madencilik işletmelerine yaptırım uygulayabileceğini de ekledi. Yetkili, bu tür önlemlerin henüz alınmadığını, ancak  Maliye Bakanlığının , şirketlere potasyum tuzlarının çıkarılması için kısıtlamalar getirmesini öneren kongre üyelerinin talebini göz önünde bulunduracağını belirtti.
Daha önce ABD Kongresinin Rusya aleyhindeki yaptırımlara ilgisinin azaldığı bildirildi  . Cumhuriyetçi Parti Senatörü Marco Rubio tarafından belirtildiği gibi  , yasa koyucular yakın zamanda bu konudan bıktı.
3 Nisan’da, ABD’deki seçimlere müdahale halinde yeni bir Rus karşıtı yaptırım yasası (DETER) getirildi. Bundan önce, Kongre, özellikle Rusya devlet borcu ile operasyonları yasaklayan Rusya'ya (DASKA) yönelik yeni kısıtlayıcı tedbirlerin getirilmesine ilişkin bir yasa tasarısı yayınladı.
Şubat ayında,  Rusya Dışişleri Bakanlığı , yeni ABD yaptırımlarını ciddiye almadıklarını belirtti. Об этом сообщает Рамблер. Далее: https://finance.rambler.ru/economics/42009576/?utm_content=rfinance&utm_medium=read_more&utm_source=copylink

Gazeteler

Designed by: Masoud