head
2183026 810x458 75f08
Cumartesi, 15 Haziran 2024

Manşetler

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı öncesi vatandaşların kabir ziyaretini rahat ve güvenli bir şekilde yapabilmesi adına merkez ve ilçe mezarlıklarında bakım, onarım ve temizlik çalışması yapıyor...

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya merkez ve diğer ilçelerde mezarlıkları Kurban Bayramı’na hazırlıyor.

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak hizmet veren mezarlık ekipleri, vatandaşların kabir ziyaretlerini rahat ve güvenli bir şekilde yapabilmeleri için merkez ve ilçe mezarlıklarında genel temizlik ve bakım onarım çalışması yapıyor. Şehit mezarları da temizlenerek bayrama hazır hale getiriliyor. Kurban Bayramı nedeniyle merkez ve 19 ilçenin merkez mezarlıklarında arife günü vatandaşlara ücretsiz çiçek dağıtımı da yapılacak.

 

ÜCRETSİZ SERVİS...

 

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi, arife günü, bayramın birinci ve ikinci günü de dahil olmak üzere Kurşunlu Kent Mezarlığı’nda yakınları bulunan vatandaşlar için Uncalı Mezarlığı’ndan saat başı ücretsiz ring seferleri düzenleyecek. Ayrıca Alanya Cikcilli Mezarlığına ziyarete gidecek vatandaşlara her Cuma gerçekleştirilen ücretsiz servis, Arefe ve bayram boyunca hizmet verecek.

 

 

 

HABER: Ayten YILMAZ

 

Fenerbahçe Kulübü Seçimli Olağan Genel Kurulu'nda Ali Koç, 26 bin 947 geçerli oyun 16 bin 464'ünü alarak 3. kez başkanlığa seçildi.

Ülker Stadı'nda yapılan kongrede kullanılan 27 bin 489 oyun, 26 bin 947'si geçerli sayıldı.

Üyelerin yoğun ilgi gösterdiği genel kurulda, saat 10.00'da başlayan oy verme işlemi saat 17.00'ye kadar devam etti.

Daha sonra Genel Kurul Divan Başkanı Vefa Küçük'ün öncülüğünde oy sayım işlemine başlandı.

Yaklaşık 3 saatte sayılan oyların sonucunda neticeyi de Küçük açıkladı.

Ali Koç, 16 bin 464 oy alarak 3. kez başkan seçilirken, Aziz Yıldırım 10 bin 483 oy aldı.

Fenerbahçe Kulübünün olağan seçimli genel kurul toplantısında resmi sonuçlar açıklanmadan başkan adayları Ali Koç ve Aziz Yıldırım birlikte kürsüye gelirken, Koç'u tebrik eden Yıldırım, "İnşallah Sayın Ali Koç ve yanındaki arkadaşları, bu harita doğrultusunda bu sene Fenerbahçe'yi şampiyon yaparlar" ifadelerini kullandı.

 

ali koç yeniden başkan 3 3f735

Fenerbahçe'de Ali Koç yeniden başkan

Ülker Stadı'nda gerçekleştirilen seçimin ardından oyların sayılması sırasında başkan adaylarından Ali Koç tezahüratlar eşliğinde sahaya çıktı.

Bu sırada başkan adayı Aziz Yıldırım'ın yönetim kurulu listesindeki isimlerden Savaş Adalet, Ali Koç'la kısa bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmenin ardından Ali Koç, Aziz Yıldırım ve yönetim listesinde yer alan isimlerin bulunduğu odaya giderek Yıldırım'la bir araya geldi. Yıldırım ve ekibi, Ali Koç'u tebrik etti.

Ali Koç ve Aziz Yıldırım birlikte kürsüye geldi.

"Elimizden gelen desteği veririz"​​​​​​​
Kürsüde kısa bir konuşma yapan Yıldırım, kongreye katılan üyelere teşekkür ederek şunları söyledi:

"Sevgili Fenerbahçeliler. Bugün Fenerbahçe'ye yakışan bir kongre yaptık. Ben ve arkadaşlarım görevimizi yaptık. Yol haritasını çizdik.

 

ali koç yeniden başkan 2 b83f8

Fenerbahçe'de Ali Koç yeniden başkan

İnşallah Sayın Ali Koç ve yanındaki arkadaşları, bu harita doğrultusunda bu sene Fenerbahçe'yi şampiyon yaparlar. Biz de elimizden gelen desteği veririz.

Hepinizi seviyorum, saygı ve sevgilerimi sunuyorum. İyi ki varsınız, iyi ki Fenerbahçeliyiz."

 

 

 

 

 

 

HABER: Uğur  AKDAĞ

KAYNAK: Ajanslar

 

 

Aldıkları mal ya da hizmeti IBAN hesabına para göndererek yapanların tedirginliği giderek artarken Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan bir IBAN uyarı geldi.

IBAN üzerinden kira ödeyenler açıklama kısmını doldurmadan 'diğer' seçeneğini işaretlemeleri nedeni ile sıkıntı yaşamışlardı. Gelir İdaresi Başkanlığı sadece kira ödemelerinde değil mal ve hizmet alımları karşılığında yapılan IBAN ödemelerini merceğe aldı.

BUNU YAPMAYAN MASAK RADARINA TAKILIYOR...

Bakanlık bu yolla vergi kaçağı gelirlerini yeniden hazineye aktarmayı hedefliyor.

Bundan sonra IBAN ile para transferi yaparken açıklama kısmını doldurmayan herkes MASAK'ın radarına takılacak.

Sıkı para politikalarının devreye girmesi ile denetimler de artırıldı. Bankalara komisyon ödemek istemeyen birçok esnaf ödemelerini IBAN üzerinden havale yolu ile almaya başladı. Bankalarının mobil uygulamalarındaki kolay kullanım sayesinde IBAN numarasına para göndermek vatandaşlar tarafından da tercih edilmeye başlandı.

Ancak IBAN kolaylığı bir anda vergi kaçaklarının katlanmasına neden oldu. Diğer yandan işletmeler fiş kesmemeye başlarken, vatandaşlar ise komisyon kısmını üstlenmek zorunda kaldıkları için mağdur oldu.

IBAN İLE ÖDEME CEZALARI BAŞLADI...

Bakan IBAN ile ödeme isteyen işletmelerin ihbar edilmesi uygulaması başlatarak vergi kaçaklarını kesmek için çalışmalara başladı. İşletmelere bu nedenle para cezaları uygulanmaya başladı.

IBAN üzerinden yapılan ödemelerde açıklama yapmayan vatandaşlar ise işletmelerin ödeme yapılmadığını iddia etmeleri durumunda kendilerini savunamamaya başladı.

IBAN ÖDEMELERİNDE AÇIKLAMAYA MUTLAKA BUNU YAZIN...

Vatandaşlar IBAN ödemelerinde mutlaka açıklama bölümünü doldurmaları konusunda uyarılıyor. Boş açıklama bölümü ise MASAK incelemelerinde öncelikle ele alınarak hem para gönderen hem de parayı alan işletme radara takılıyor.

Vatandaşların IBAN para transferlerinde aldıkları ürün ya hizmeti anlatan birkaç kelimelik bir açıklama yapması önemle isteniyor.

 

Gazipaşa Belediyesi, 8-9 Haziran tarihlerinde farklı oturumlarda düzenlenecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek adaylar için ücretsiz toplu ulaşım hizmeti verecek...

 

GAZİPAŞA BELEDİYESİ’NDEN YKS ÖĞRENCİLERİNE ÜCRETSİZ ULAŞIM DESTEĞİ...

8 Haziran Cumartesi ve 9 Haziran Pazar günü Alanya’da düzenlenecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na özel araçlarıyla gitme durumu olmayan öğrenciler için Gazipaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, sınav yerlerine ücretsiz toplu ulaşım hizmeti verecek.

Sınavların gerçekleştirileceği günün sabahında Gazipaşa Belediyesi önünden kalkacak araçlar, özel araçlarıyla sınava gitme durumu olmayan öğrencileri sınava gireceği okullara bırakacak.

 

“YÜKSEK ÖĞRETİM SINAVINA KATILACAK TÜM GENÇLERİMİZE BAŞARILAR DİLİYORUM”...

Başta öğrenciler olmak üzere, üniversite hayali kurup YKS’ye girecek tüm adaylara başarılar dileyen Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, eğitim konusunda gençlere her zaman destek vermeye devam edeceklerini vurguladı.

Başkan Yılmaz, “Geleceğimizin teminatı gençlerimizin yanında yer almayı ve her fırsatta onları desteklemeyi sürdürüyoruz. Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) yapılacağı 8-9 Haziran tarihlerinde Alanya’da sınava girecek ve özel aracı ile seyahat imkânı bulunmayan öğrencilerimizin her yıl olduğu gibi bu yıl da ulaşım sorunu yaşamamaları için sınav yerlerine ücretsiz ulaşım desteği sağlıyoruz. Alanya’da yapılacak YKS için belediyemizden ücretsiz ulaşım desteği almak isteyen tüm öğrencilerimiz, 5 Haziran Çarşamba günü mesai bitimine kadar Halk Masa birimimizin 0242 572 10 13 dahili 120 iletişim numarasına mesai saatleri içerisinde başvuruda bulunabilirler. Gelecekleri için önemli bir maraton olan Yükseköğretim Kurumları Sınavına katılacak tüm gençlerimize başarılar diliyorum.” dedi.

 

SON BAŞVURU 5 HAZİRAN’DA...

Hem 8 hem de 9 Haziran günü sabah 07.00’da belediye hizmet binası önünden YKS için hareket edecek araçlar, sınav bitiminde de öğrencilere geri dönüş hizmeti verecek.

Alanya’da YKS’ye girecek Gazipaşalı öğrenciler, 5 Haziran Çarşamba günü mesai bitimine kadar Halk Masa birimine başvurarak ücretsiz ulaşım desteğinden yararlanabilecek.

Ulaşım desteği için 0242 572 10 13 – 120 numaralı telefondan da bilgi alınabilecek.

 

 

 

HABER:  Ayten YILMAZ

 

İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya, partisinden istifa ettiğini açıkladı...

31 Mart Yerel Seçimleri'nde istediği başarıyı elde edemeyen İYİ Parti'de kongre süreci yaşanmış ve Meral Akşener tekrar aday olmayınca genel başkanlık yarışını Müsavat Dervişoğlu kazanarak İYİ Parti'nin lideri olmuştu.

Akşener'in koltuğu bırakmasından sonra parti kurullarında görev alan ve milletvekili seçilen bazı kişiler art arda istifa ettiğini duyurdu.

 Son olarak, bugün  İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya, partisinden istifa ettiğini açıkladı. 

İSTİFASINI SOSYAL MEDYA HESABINDAN DUYURDU...
Kaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Siyasetin, milletimize hizmet etmek, ülkemizi hak ettiği refah ve çağdaşlık seviyesine taşımak olduğuna inanıyorum. Bu inançla, İYİ Parti'de başladığım siyasi yaşamımda, 2023 genel seçimleri öncesinde İYİ Parti Antalya İl Teşkilatı bünyesinde yapılan milletvekili temayül yoklamasında birinci çıkarak, İYİ Parti Antalya Milletvekili Adayı oldum. 14 Mayıs genel seçimlerinde ise Antalyalı hemşerilerimin takdiriyle, milletvekili seçildim. Bugüne kadar da milletin vekili olmayı gaye edindim, özveriyle ve gayretle ülkemiz ve Antalya'mız için çalıştım ve çalışmaya devam edeceğim.

"ÜLKEYE HİZMET KOŞULLARI İYİ PARTİ'DE ORTADAN KALKTI"...
Ancak, büyük bir heyecan ve umutla dahil olduğum İYİ Parti'de, milletimize ve ülkemize hizmet etme koşullarının ortadan kalktığını üzülerek görmekteyim. Bu nedenle, İYİ Parti üyeliğimden istifa etme kararı aldım.

Bu karar, şahsım için kolay olmamış, ancak milletimize ve Antalya'mıza daha iyi hizmet edebilmek adına, gerekli olduğunu düşündüğüm bir adımdır. Bugünden sonra da siyasete, milletimizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutarak devam edeceğim. Gelecek günlerde de, ülkemiz ve milletimiz için, daha güzel yarınlar inşa etmek adına, azim ve kararlılıkla çalışacağımı belirtmek isterim. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadelerine yer verdi.

İYİ PARTİ'NİN SANDALYE SAYISI 35'E DÜŞTÜ...
Aykut Kaya'nın istifası sonrası İYİ Parti'nin TBMM'deki sandalye sayısı 35'e düşmüş oldu.

AYKUT KAYA KİMDİR?
1978 yılında Kayseri'de doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Antalya'nın Manavgat ilçesinde tamamladı. Üniversite lisans eğitimini Anadolu Üniversitesinde İşletme bölümünde tamamladı. Lisansüstü eğitimini ise Amerika'da Baldwin-Wallace College'da Uluslararası İşletme alanında yaptı. 2003 yılında Genel Müdürlüğünü ve Yönetim Kurulu Üyeliğini yapmaya başladığı Kaya Homes Şirketi adına 2016 yılında Suudi yatırım fonuna ait Saudi Real Estate Company (Al Akaria) ile ortak Saudi Real Estate Construction Company'i kurdu ve Başkan Yardımcısı daha sonra da CEO oldu.

2020 yılı sonunda Türkiye'ye geri dönen Aykut Kaya, Kaya Homes Şirketinde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine başladı. DEİK Türkiye Estonya İş Konseyi Başkanlığı, Türkiye Norveç İş Konseyi Başkan Yardımcılığı ve Türkiye İrlanda İş Konseyi Başkan Yardımcılığını yürütmüştür. 2021 yılı Şubat ayında başlamış olup halen İyi Parti Kalkınma Politikaları Başkan Yardımcılığı görevindedir. İyi derecede İngilizce ve orta derecede Almanca bilmektedir. Aykut Kaya iki çocuk babasıdır.

 

 

 

 

 

HABER: Halime  Yağmur  AKDAĞ

Gazeteler