head
2183026 810x458 75f08
Çarşamba, 21 Ağustos 2019

Manşetler

Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyelerine kayyum atanmasına ilişkin açıklama yapan CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, “Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediyelerinin seçilmiş başkanlarının görevden alınarak yerlerine kayyum atanması, halkın iradesine yapılan bir darbedir. Seçileli henüz 5 ay bile olmayan belediye başkanları eğer suçluysa seçime girmelerine nasıl izin verdiniz ve eğer suçluysa yargılanmaları gerekirdi bu demek oluyor ki bu ülkede herkes aday olabilir fakat sandıktan çıkan herkes kazanamaz” dedi.

Konuşmasına devam eden Kumbul, “

“Genel Başkan Yardımcımız ve Parti Sözcümüz Öztrak’ın da ifade ettiği gibi “bugün, Milletin iradesine ve sandığın namusuna yeni bir saray darbesi yapıldı”. Demokrasinin temelini oluşturan hukukun üstünlüğü ve seçme-seçilme hakkı bu kararla bir kez daha açıkça yok sayılmıştır. Demokrasilerde kural son derece açıktır. Seçimle gelen, seçimle gider. Bugün sandığa ve seçmen iradesine sahip çıkmak, demokrasimize sahip çıkmaktır. Cumhuriyet Halk Partisi, kurumsal kimlikleri, siyasi anlayışı, dünya görüşü ne olursa olsun, partilerin ve onlara oy verenlerin hukukuna sahip çıkmayı demokrasiye sahip çıkmak olarak görür. Halkın seçtiği belediye başkanlarını, hiçbir hukuksal dayanağı olmadan, iddialarla görevden almak yanlıştır” ifadelerini kullandı.

İYİ PARTİ Alanya ilçe başkanı Yücel Apaydın,haftalık  olağan parti toplantısında ülke ve Alanya gündemini değerlendirdi...

Her zaman doğru ve haklının yanında olduklarını,yanlışları eleştirdikleri gibi Hükümetin yaptığı doğru icraatları da desteklediklerini açıklayan başkan Yücel Apaydın; Kayyumlarla ilgili de,"Teröre destek verenleri alaşağı eden hükümetimizi tabi ki destekliyoruz ama hukuk olmadan yapılan uygulamalar konusunda da çekincelerimiz var.." diyerek sözlerine devam etti...

İYİ PARTİ İlçe Başkanı Yücel Apaydın, İçişleri Bakanlığı tarafından Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevden alınmasını ve kayyum atanmasını demokrasinin işlevini yerine getirebilmesi adına doğru bir uygulama olarak gördüklerini, ancak bazı çekinceleri olduğunu kaydetti. Apaydın, “Bir dönem cezaevinde yatan Ahmet Türk’ü sağlık sorunları bahanesiyle serbest bırakan ve onlarca hukuki engel bulunmasına rağmen seçilmesi için ses çıkaramayan, teröre yardım ve yataklık yaptığı bilinen kişilerin seçilmesine göz yuman iktidar ve ortağı şimdi neyin hesabını yapmıştır. İyi Parti’den esirgenen seçim yardımı bu belediyelere ne hikmetse hiç sorunsuz verilmiştir. Kahraman Türk askerlerinin isimlerini dağlardan ve kışlalardan kaldıran iktidar yine de terör örgütü ve yandaşlarına yaranamamış, aksine onları şımartmıştır. Aslında bugün gündemimiz işçi ve memur maaşları zamları olmalıyken, yine terörle ve ülkenin güvenliğiyle uğraşıyoruz” dedi.


‘ŞEFİK BAHÇE’Yİ TASVİP ETMİYORUZ’


İyi Parti üyesi Şefik Bahçe’nin sosyal medya hesabında Ak Parti’ye yönelik çirkin ithamları hatırlatılan Yücel Apaydın, “Herkes kurumlara, kişilere ve kurumları temsil edenlere karşı edebiyle -- adabıyla ve saygı çerçevesinde eleştiri yapabilir. Şefik Bahçe sadece bizim üyemiz. Parti temsilcisiymiş gibi onun ağzından çıkan sözlerin partiye yapıştırılması haksızlıktır” dedi.

Geçtiğimiz günlerde MHP’nin İlçe Başkan Yardımcısı’nın İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e çok seviyesiz hakaretler ettiği halde hiç kimsenin bunu gündeme getirmediğini savunan Apaydın, “Ak Partililer de bu işleri sürekli yapıyor. Bu konuyu terbiyesizlik olarak görüyoruz. Şefik Bahçe geçmişte de tutarsız hareketleri sebebiyle bizden çok tasvip görmeyen, partide hiçbir görevi olmayan bir kişidir” diye konuştu.


‘ALANYA’DA ÜYE SAYISINI ARTTIRACAĞIZ’


Üye kayıtlarının hızlandığını söyleyen Apaydın, “Antalya ölçeğinde üye kayıtlarının hızla artırılması ve kongrelerin yapılmasını bekliyoruz. Her şart ve durumda parti üye sayısını arttıracağız” dedi.

HABER:Ayten YILMAZ

CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere yarın (21 Ağustos Çarşamba) Alanya’ya geliyor...

21 Ağustos 2019 çarşamba günü 10.30’da Alanya Ziraat Odası Başkanı Tahir Göktepe ve yönetimiyle buluşacak olan Çetin Osman Budak, saat 11.00’de Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir ve yönetimini ziyaret edecek.

Saat 12.00'de CHP ilçe Teşkilatı’nda CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ ve ekibinin yönetim kurulu toplantısına katılacak olan Budak, saat 14.30’da Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan’ı ziyaret edecek.

Budak’ın Alanya programı, saat 16.00’da Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Burhan Sili ve yönetimiyle yapacağı toplantıyla son bulacak.

Budak’a ziyaretlerinde CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ ve yönetimi de eşlik edecek.

Alanya Belediyesi Zabıta Amirliği yeniden başkan yardımcısı Ali Yenialp’e bağlandı...

Alanya Belediyesinde  ve Alanya halkı tarafından en çok sevilen sima olan Alanya Belediye başkan yardımcısı Ali Yenialp'e bir görev daha verildi.

Mehmet Kula’nın meclis üyesi olmaması sonucu geçici olarak Nazmi Yüksel’e bağlanan Zabıta Amirliği, geçmişte bu görevi uzun süre yürüten Ali Yenialp’e yeniden bağlandı.

Hasan Akın'ın müdürlüğünü yaptığı Alanya Belediyesi Zabıta birimi,  vatandaşın ve kurumların  takdirini ve desteğini alarak çalışmalarını yürütmeye devam ediyor.

Ülke genelinde Ak Parti den istifa edenler kervanına Alanya dan da katılım oldu. Alanya Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Yılmaz İçmen görevinden istifa etti...

içmenalanya ak parti de sok istifa h377423 0947e c8c09

Adalet ve Kalkınma Partisi Alanya İlçe Teşkilatı Gençlik Kolları Başkanı Yılmaz İçmen, görevinden şok bir şekilde istifa etti.

 

ÜLKENİN HER YERİNDEN İSTİFALAR KERVANINA ALANYA DA EKLENDİ...

AMPÜL AK PARTİ PATLAK185465 191a0

Yılmaz İçmen, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Sevgili büyüklerim ve değerli genç kardeşlerim. Bizlere bugüne kadar desteğini esirgemeyen, örnek olan, Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na teşekkür ederim. Öncelikle ifade etmek isterim ki, madden manen her konuda yanımda olan bize Milli Selamet Partisi’nden Ak Parti’ye siyasi etiği ve dürüstlüğü öğreten dedem Yılmaz Tüzün’e, her konuda yanımda olan aileme ve eşime teşekkür ederim. Bugüne kadar beraber çalıştığımız ekip arkadaşlarıma, sahada her konuda koşturduğumuz, temas kurduğumuz her arkadaşımıza ayrı ayrı teşekkür ederim. Bu süre içinde ülkem ve milletim için yapabileceğim ne varsa gücüm oranında yapmaya çalıştım. Bilinmesini isterim ki, hiçbir hesap yapmadan, bize öğretilen siyasetin hizmet için mücahitlik tarafı ile ilgilendik. Hiçbir zaman siyasetin ticari kısmında olmadık. Aktif olarak 6 yıldır çeşitli kademelerde beraber çalıştığımız arkadaşlardan haklarını helal etmesini diliyorum. Benden yana haklarınız helal olsun. Biz bir ekibiz. Görmüş olduğum lüzum üzerine görev yaptığım Ak Parti Alanya İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı’ndan istifa ediyorum. Saygılarımla.”

Gazeteler

Designed by: Masoud