head
2183026 810x458 75f08
Perşembe, 29 Ekim 2020

Manşetler

Sevgili Hemşehrilerim,

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün “En Büyük Eserim” dediği ve Türk Milletine armağan ettiği Cumhuriyetimizin 97. Yılını büyük bir onur, gurur ve heyecanla kutluyoruz.

Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

Yok edilmek istenen bir milletin varoluş destanı yazdığı, topyekün bir mücadelenin eseri olan Cumhuriyetimizi bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan uğruna canlarını feda ederek milletimizin gönlünde ölümsüzleşen tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Değerli Antalyalılar,

29 Ekim 1923, kurtuluş destanının Cumhuriyet ile taçlandığı en önemli gündür. Atatürk’ün “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” sözü üzerine inşa edilen Türkiye Cumhuriyeti’nin 97. Yılını kutlarken, herkes bilmelidir ki geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümeye devam edeceğiz. Vatanımızın bağımsızlığına, bölünmez bütünlüğüne milletçe dün olduğu gibi bugün de yarın da sahip çıkacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin bağımsızlığının, özgürlüğünün ve birliğinin güvencesi olan Cumhuriyetimizin 97. Yılını kutluyor, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

YAŞASIN CUMHURİYET!

Sevgiyle kalın, Cumhuriyet’le kalın, Atatürk’le kalın.

Muhittin BÖCEK
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı 

 

 

 

 

HABER: Ayten YILMAZ

 MHP-- Milliyetçi Hareket Partisi Alanya ilçe başkanı Mustafa Türkdoğan'ın  Cumhuriyetin 97.yılında yayınladığı mesajı şöyle;

"97 yıl önce başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz dava arkadaşları tarafından kurulan Cumhuriyetin önemini ve değerini bir kere daha idrak ediyoruz.
23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması ile müjdelenmiş olan Cumhuriyetle birlikte aziz milletimiz kendi kimliğiyle yeni bir medeniyete yelken açmış, meşrutiyetten cumhuriyete, saltanattan milli egemenliğe adım atmıştır.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde cumhuriyet rejimiyle yeniden ayağa kalkarak, kısa zamanda milli eğitimden, savunmaya, tarımdan, sanayi ve ticarete değin devasa atılımlar yapan; zalimin karşısında mazlumun yanında duran bu aziz millet, her zaman Türk-İslam düşmanlarının korkulu rüyası olagelmiştir.
Bu sebeple, Haçlı-Siyonist ortaklığının ülkemiz ve milletimiz üzerindeki sinsi oyunları hep devam etmiştir. Türk-İslam coğrafyasında kan dökerek yeni dünya düzeni oluşturma çabası veren emperyalist Batı, dün olduğu gibi bugün de Türkiye Cumhuriyeti’ni kendisine engel görmektedir.
Sınırlarımız içindeki ihanetin körüklenmesi, dışımızdaki husumet cephesinin genişletilerek takviye edilmesi bu yüzdendir.
Aziz milletimiz, dün olduğu gibi bugün de birlik ve beraberlik içinde yaşamaktan asla vazgeçmeyecek, ülkemizi içten ve dıştan kuşatan tehlikeler karşısında dimdik ayakta durmaya devam edecek, bozgunculuk isteyenlerin heveslerini boşa çıkarmayı bilecektir.
Cumhuriyetimizin 97. gurur yılını kutlarken, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz silah arkadaşları olmak üzere, bu vatan için canlarını hiçe saymış şehitlerimiz ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.
Büyük Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramını kutluyor yarınlarımızın çok daha mutlu ve müreffeh olmasını canı gönülden diliyorum.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE." 

 

 

 

HABER: Halime Yağmur AKDAĞ

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin 1. Olağan Edirne İl Kongresi’nde konuştu. Ekonomik krize geniş yer ayıran Babacan şunları söyledi:

 

Bulgaristan’ın para birimi 1 Leva, 5 Türk Lirasına yaklaştı

 

Bugün çarşı ziyareti yaptık. Lokantalara uğradık. Garson arkadaşlar diyor ki: “Eskiden Bulgarlar gelirdi, bize Leva bahşiş bırakırdı. Paranın hiçbir değeri olmadığı için onu çöpe atardık”. Bugün Leva neredeyse 5 Lira, şimdi “Keşke Bulgarlar gelse de biraz Leva harcasalar” diye esnafımız dört gözle Bulgar komşularımızı bekliyor. Bulgaristan’ın para birimiyle Türkiye’nin para birimini karşılaştırıyoruz. İşler nereden nereye geldi. Türk Lirasının bütün bir coğrafyada güvenilir bir para birimi olduğu dönemi yaşadık. Parayı pul yaparsanız, aynı ülkenin itibarı gibi paranın değerini bu hale getirirseniz vatandaşımızın gelecekle ilgili ümitsizliğine de katlanmak zorunda kalırsınız.

 

50 milyar faiz ödemek mi yoksa 179 milyar faiz ödemek mi faizcilik?

 

Biz ekonomi yönetiminden ayrıldığımızda Türkiye’nin faiz ödemesi 53 milyar liraydı. Devletin ödediği faiz bu. Bu yıl tam 137 milyara çıkmış durumda. Gelecek yıl 179 milyara çıkacağını şu anda Meclis’te görüşülen bütçede ilan etmiş durumdalar. Hani siz faize karşıydınız? Hani önceki Merkez Bankası yönetimiyle uğraşıp duruyordunuz. “Faizci bunlar” diyordunuz. Arka arkaya 50 milyar civarında faiz ödemek mi faizcilik, bu sene 137, gelecek sene 179 milyar faiz ödemek mi?

 

Dünyada paranın en bol olduğu dönemde insanımızı perişan ettiniz

 

Diyorlar ya bazen bizim için, “Zamanında dünyada para boldu, bunlar oturduğu yerden ekonomiyi iyileştirdi”. Öyle değil. 2002’de Amerikan Merkez Bankası bilançosu 800 milyar dolar. Bugün 7 trilyon vermişler. O günkü dolar maliyeti yüzde 4 buçuk. Bugün yüzde 0’ın az üstünde. Avrupa Merkez Bankasına bakıyorsunuz, o da yaklaşık 800 milyar eurodan 7 trilyon euroya çıkartmış. Maliyeti eksi…

 

Dünyada paranın en bol olduğu dönemde bu ülkeye böylesine yoksulluk çektirmek, esnafı kan ağlatmak, çiftçiyi perişan etmek bu ülkenin kaderi değil. Bu düzelir ve çabuk düzelir. Bırakın elin parasını, kendi insanımız, kendi yatırımcımız ürküyor. İnsanlar ürkünce yatırım yapmaz.

 

Kurumları bir ayda ayağa kaldıracağız

 

Doğmamış çocuklarımıza kadar her birimizi borca sokan Varlık Fonu’nu kapatacağız. Merkez Bankası, TÜİK ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme (BDDK) gibi tüm kurumları bir ayda yeniden ayağa kaldıracağız.

 

Bu ülkeyi normalleştireceğiz

 

Özgürlükleri askıya aldılar, biz özgürlükleri askıdan indireceğiz. Adaleti askıya aldılar, biz adaleti askıdan indireceğiz. Demokrasiyi askıya aldılar, biz demokrasiyi askıdan indireceğiz. Halkımızı ekmek parasına muhtaç eden bu yönetime son vereceğiz. Normalleştireceğiz bu ülkeyi.

 

Pahalı ve yavaş internete son vereceğiz

 

Türkiye Avrupa’nın en yavaş internetini kullanıyor. Dünyada 175 ülke arasında internet hızımız 101. sırada. Gençlerimiz hem eğitimde hem de sosyal hayatta tamamen dünya ile entegre yaşamak istiyor. Ama bu yavaş internetle ve bu pahalılıkla mümkün değil. Hem bilgi çağı deyip hem pahalı ve yavaş internet hizmeti sağlamak devletin yapacağı iş değildir.

 

Gençlere ücretsiz internet sağlayacağız. İnternet hizmetini ülke genelinde hızlı ve uygun ücretle sunacağız. 

 

 

 

 

Alanya Güneşi Haber merkezi

Alanyalı Akademisyen, Pamukkale Üniversitesi Öğretim Görevlisi Oğuzhan Çelik 23.Dönem MHP Antalya Milletvekili Hüseyin Yıldız’ı ziyaret etti...

MHP 23.Dönem Milletvekili Hüseyin Yıldız’ın ofisinde gerçekleşen görüşmede, ülke ve memleket meseleleri üzerinde fikir alışverişinde bulunduklarını söyleyen Oğuzhan Çelik; yakın ilgi ve misafirperverlikleri için Hüseyin Yıldız’a teşekkür etti.

Ziyaretin ardından Hüseyin Yıldız sosyal medya hesabından “Genç Ülküdaşlarım Oguzhan ÇELİK ve arkadaşları ziyaretleri ve sohbetleriyle bizi Onurlandırdılar.
Yaşasın ÜLKÜ OCAKLARI,
Var Olsun ÜLKÜCÜ Gençler.” ifadeleri ile paylaşımda bulundu. 

 

 

 

HABER: Sariye KAYATURAN

İYİ Parti Alanya ilçe başkanı Alper Arıkan ve yönetimi haftalık olağan kongre öncesi İyi parti'nin kuruluşunun 3.yılını pasta keserek kutladı...

BAŞKAN ARIKAN: "GÖRÜYORUZ Kİ 3.YILIMIZ DA  ÇIKMIŞ OLDUĞUMUZ YOL TÜRK MİLLETİ'NİN UMUDU HALİNE GELMİŞTİR"...

İYİ Parti Alanya ilçe başkanı Alper Arıkan yaptığı basın açıklamsında;

"Öncelikle dün gece HATAY’ ın İSKENDERUN ilçesinde yaşanan hain terör saldırısında yaralanan vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyor,terörün her türlüsünü şiddetle kınadığımızı ifade etmek istiyorum...

İYİ’ler 3 yaşında...

Bundan 3 yıl önce Ankara’ da sizlerle birlikte tekyürek olup hep birlikte Türkiye’ye seslendik. Omuz omuza verip dedik ki; artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Yapılamaz denileni yaptık, değişmez denileni değiştirdik.

Milletimize yeniden umut olduk. Çünkü yolumuz, demokrasi ve hak yoludur.

25 ekim 2017 Alanya’dan Ankara’ya cesurlar ordusuyla yola çıkarken siyasi hedeflerden ziyade ortak kaygımız olan Türk milletinin huzurlu mutlu güçlü tam bağımsız bir yönetim anlayışıyla hareket edecek bir siyasi halk hareketinin kurumsallaştığı ve mevcut düzeni hizaya getiren bir siyasi parti kuruluşunun bilinciyle hareket ettik.

Ve bugün3. Yılımızda görüyoruz ki çıkmış olduğumuz yol Türk milletinin umudu haline gelmiştir.

Biz, büyük önderimiz Atatürk’ ün izinde ve cesaretin kadındaki görünümü olan Genel Başkanımız Sn. Meral AKŞENER’ in liderliğinde hedeflerimizden sapmadan ve korkmadan engelleri aşmaya devam ediyoruz.

İYİ Parti’yi artık umudunu yitiren gençler, çorba kaynatamayan kadınlar, asgari ücretle çocuklarını okutan babalar, faturalarını ödeyemeyen emekliler ve hak ettiği halde emekli olamayan vatandaşlarımız kurdu.

İYİ Parti’yi ,karanlığı aydınlığa çıkaracak olan cesurlar kurdu. Onun için bizi bölmeye çalışırlarsa çalışsınlar, bizTürk milletinin, Türk Devletinin, Türk vatanının ve Türk bayrağının hiç bir şeyden korkmayan koruyucuları olarak ülkemizi karanlıktan aydınlığa çıkarmaya And içtik. 

--İYİ ki İYİ’ler var,

--İYİ ki İYİ Parti var.

Kuruluşumuzun 3. Yılı Kutlu Olsun.Ayrıca bu hafta Türk milletinin en önemli ve en anlamlı günü olan Cumhuriyetimizin ilan edildiği 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI’MIZ dolayısıyla, bağımsızlık mücadelemizin lideri,cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ile silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyor; Cumhuriyetimizi yaşatan ve bu günlere getiren ecdadımızı saygıyla yad ediyoruz." diyerek  Partisinin yükselen grafiğini,ülke gündemi ve Cumhuriyet sevgisini dile getirdi.

 

 

 

HABER: Uğur AKDAĞ

Gazeteler

Designed by: Masoud