head
2183026 810x458 75f08
Pazar, 26 Ocak 2020

Manşetler

Alanya Belediyesi tarafından uygulanmak istenen Mahmuz Projesi tartışmaları devam ederken,Cumhuriyet Halk Partisi Alanya İlçeBaşkanı Coşkun Karadağ, "Ortak akılla hareket edilmeli" dedi...

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, önceki gün Keykubat Plajı’ndaki kıyı bandında yaşanan kum kaybının önlenmesi için hazırlanan kum tutucu mahmuz projesini kamuoyuna tanıtıp, hazırlıkların sürdüğünü açıklamıştı.


Açıklamanın ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Alanya Belediyesi’nin CHP’li meclis üyesi Erkan Demirci, meclis üyesi olmasına rağmen proje hakkında bilgi sahibi olmadığını söylemişti. Demirci’nin ardından dün bir açıklama da CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ’dan geldi.

 

Kollektif çalışma kültürüne dikkat çeken Coşkun Karadağ, "Bu tür kum tutucuları doğaya yapılan bir müdahale olarak görüyorum. Alanya’da geçmişte bu tür olaylar gündeme geldi sonuçları olumsuz oldu. Doğaya pek müdahale etmek doğru değil. Bugün olmaz, iki yıl içerisinde olmaz ama beş yıl içerisinde mutlaka bunu geriye atar. Turizm kenti Alanya’da deniz, kum, güneş vazgeçilmez üçgendir. Ancak doğa bunu zaman zaman denizin içerisindeki hareketlerle beraber doğuya sürükler, bazen de batıya sürükler. Bu doğanın kendi içerisindeki bir alışveriştir. Dolayısıyla bu kum tutucuları bence betonarme sistem olarak yapmak Türkiye’de ve dünyada denenmiş olaydır. Benim gördüğüm kadarıyla iyi bir sonuç vermedi. Özellikle Karadeniz’de yapılan bu tür kum tutucular başarılı olmadı. Doğa yine kendi doğası ne ise onu yaptı, dolayısıyla bu tür müdahaleler ile beraber kum tutmak çok da sağlam netice vermez. Bunun çok daha bilimsel bir takım veriler içerisine oturtularak, profesör düzeyindeki kişiler ile birlikte incelenerek sonuca gidilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca Alanya halkı ile birlikte düşünerek, tartışarak doğru neticeye varmak lazım,ortak akıl önemli" dedi.

 

 

HABER: Mertcan YILMAZ

Büyük umutlarla yapımı tamamlanan Alanya Konaklı Kongre Merkezi konusundaki düğüm yayımlanan kararname ile çözüldü...

2014 Yılında büyük umutlarla yapımı tamamlanan Alanya Konaklı Kongre Merkezi’nin Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’ne (ALKÜ) tahsisi gerçekleştirildi. 1 Numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 101 inci maddesinin birinci fıkrasının (ç) bendi ile 5018 sayılı Kanunun 47’nci maddesi gereğince, "Bilimsel çalışmalarda kullanılmak üzere "Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörlüğü adına hizmetin devamı süresince kesin tahsisi uygun görülen Konaklı Kongre Merkezi hakkındaki nihai yazıda şu ifadelere yer verildi: “Gençlik ve Spor Bakanlığına tahsis edilmek üzere mülkiyeti Hazineye devredilen, 190 ada 1 parsel numaralı ve 8.147,23 m2 yüzölçümlü taşınmazın Gençlik ve Spor Bakanlığının (Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü) 31/12/2019 tarihli ve E.1554512 sayılı muvafakat yazısına istinaden tahsisinin kaldırılarak, ticari amaçla kullanılmaması, üçüncü kişilere ticari ya da gayri ticari amaçla kullandırılmaması/devredilmemesi, tahsisli idarenin ilgili mevzuatları ile belirlenen ve alınması zorunlu olan gelirler dışında her ne ad altında olursa olsun herhangi bir ücret alınmaması, bu hususlar dışında ticari amaca yönelik ünitelerin söz konusu ve zorunlu olması durumunda ise Hazine Taşınmazlarının İdaresi Hakkında 1 NumaralıYönetmeliğin 67, 70 ve 73/A maddelerine göre işlem yapılması kaydıyla, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 101 inci maddesinin birinci fıkrasının (ç) bendi ile 5018 sayılı Kanunun 47 nci maddesi gereğince, "Bilimsel çalışmalarda kullanılmak üzere" Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörlüğü adına hizmetin devamı süresince kesin tahsisi uygun görülmüştür”.

KONAKLI KONGRE MERKEZİ 2 thumbnail 1 84723

Bu doğrultuda yayımlanan kararname ile ALKÜ’nün daha önce bir kongresine ev sahipliği yapan Konaklı Kongre Merkezi’nin, bundan sonraki ilerleyen süreçte organize edilen önemli programlarda kullanılabilmesinin önü açılmış oldu. Konuya ilişkin ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan ve AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu ile beraberindeki heyet kongre merkezinde yerinde incelemelerde bulundu. Eksiklerin ve deforme olan yerlerin tespitinde bulunulan incelemelerde Konaklı Kongre Merkezi’nin ilerleyen süreçte kullanımlarına dair fikir alış verişinde bulunuldu.

KONAKLI KONGRE MERKEZİ 3 thumbnail DSC 2184 550cd

Yaklaşık yedi yıldır atıl durumda olan Konaklı Kongre Merkezi’nin bundan sonraki süreçte ALKÜ’ye tahsis edildiğini ifade eden Mustafa Toklu; “Kongre Merkezimiz artık Üniversitemiz bünyesinde hizmet vermeye başlayacaktır. Bu süreçte Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Kalan’ın gayretleri ve Sayın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun destekleri için teşekkür ederim. Alanya’mıza hayırlı olsun” dedi.

KONAKLI KONGRE MERKEZİ 6 thumbnail IMG 2581 2032d

 

 

 

HABER: Emine YILMAZ

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, basın emekçilerinin Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarken özgür basının kamuoyunun doğru, tarafsız bilgilendirilmesi ve işleyen bir demokrasi için vazgeçilmez olduğunu belirtti...

Başkan Uysal, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Uysal, mesajında, basın ve ifade özgürlüğünün korunmasının, çoksesliliğin var olabildiği bir medya ortamının sağlanmasının demokratik toplum yaşamının vazgeçilmezi olduğunun altını çizdi.

Toplumun, haber alma özgürlüğünde olduğu gibi çeşitli hak ve özgürlüklerini ancak basın eliyle kullanabildiğini ifade eden Başkan Uysal, gazetecilerin, bu anlamda, kamusal bir görevi yerine getirirken kamuoyuna karşı da sorumlu olduklarını hatırlattı. Ancak Türkiye’nin binlerce gazetecinin işsiz kaldığı, düşünce ve ifade özgürlüğünün baskı altında olduğu bir dönemden geçtiğine dikkat çeken Başkan Uysal, hal böyleyken dahi gazeteciliğin kendisine yeni mecralar açarak varlığını sürdürdüğünü belirtti. Sosyal paylaşım sayfalarında, internet sitelerinde, internet radyolarında başlayan bir gazeteciliğin bugün yer, zaman ve mekan ayrımı olmaksızın topluma ulaştığını belirten Başkan Uysal, şunları söyledi:

“Her ne kadar gazetecilik gerçekleştiği mecralar anlamında bir değişimi, dönüşümü yaşasa da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Gazeteciler; gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalıdır” sözü güncelliğini korumaktadır. Bu düşüncelerle, zor şartlarda, gece gündüz demeden çalışan ve ne olursa olsun gazetecilikten vazgeçmeyen basın mensuplarını selamlıyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günlerini kutluyorum.”

 

 

 

HABER: Halime Yağmur AKDAĞ

MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan ve yönetimi, MHP Genel Merkezi tarafından  tekrar atandı. Daha önce meclis üyeliği için istifa eden yönetim kurulu üyelerinin yerine yeni isimleri belirlenerek oluşturulan yönetim kurulu ; MHP Alanya İlçe başkanlığı taraından kamuoyu ile paylaşıldı...

Yeniden yapılan atama ile  ilgili bir açıklama yapan MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan: "Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin tensip ve emirleri, Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Semih Yalçın’ın talimatları, Milletvekilimiz Sayın Abdurrahman Başkan ve İl Başkanımız Sayın Hilmi Durgun’un katkılarıyla, MHP Alanya İlçe Teşkilatımızda şahsımın başkanlığında yeni Yönetim Kurulumuz güçlendirilerek görevlendirilmiştir. Dün olduğu gibi bugünden sonrada Başbuğumuzun izinde, Liderimiz Devlet Bahçeli’nin emrinde yolumuza devam edeceğiz. Cenab-ı Allah yar ve yardımcımız olsun, hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin İnşallah."diyerek duygularını dile getirdi.

 

MHP ALANYA İLÇE BAŞKANLIĞI LOGO indir 9 66846

İŞTE ; MHP ALANYA İLÇE TEŞKİLATINDA Kİ YENİ YÖNETİM  KURULU ÜYELERİ...


--Mustafa Türkdoğan (Başkan),

 

--Ahmet Özkan,

--Ahmet Sezer,

--Adem Çalış,

--Aytekin Demir,

--Bayram Ali Geçgel,

--Burak Doğan Aydoğan,

--Erdal Bulanık,

--Erman Kaptanoğlu,

--Erol Kaya,

--Ertuğrul Elvan,

--Fatih Arıkan,

--Hakan Kasmuş,

--Halil Yıldız,

--Hasan Cantürk,

--Hasan Karlı,

--Hilmi Barcın,

--Hüseyin Demirer,

--Hüseyin Tok,

--İbrahim Sevimlier,

--İsa Akar,

--Kamil Çiçek,

--Lami Saraç,

--M.Cengiz Güçlü,

--M.Çağrı Anılgan,

--M.Hanifi Türk,

--Mehmet Çatal,

--Mehmet Çınar,

--Mehmet Fidancı,

--Mehmet Sucu,

--Mehmet Yiğit,

--Metin Küçük,

--Mevlüt Benli,

--Murat Demir,

--Mustafa Demir,

--Mustafa Gündoğmuş,

--Mustafa Toklu,

--Nevzat Özdemir,

--Nurettin Çetin,

--Oğuzhan Bayır,

--Orhan Baysal,

--Öcal Burakçın,

--Önder Çekiç,

--Önder Görgülü,

--A.Savaş Güngör,

--Selçuk Cebeci,

--Selçuk Güven Ülker,

--Selman Arıkan,

--Semih Akşitoğlu,

--Serpil Bayır,

--Sevim Bulut,

--Şahin Ev,

--Tuncay Sarmaz,

--Vedat Uygur.

 

 

 

 

HABER: Uğur AKDAĞ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Bakanı Coşkun Karadağ, Seçimden sonra ki haftalık yönetim kururlu toplantısının ardından gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.

CHP 8 OCAK 2020 2 82175939 829855974124720 2411948741742297088 n 3422f

Karadağ, Demirtaş, Gazipaşa ve Serik’te yaşanan sel felaketi ile başladığı açıklamasında yapılan ve yapılacak çalışmalara dikkat çekti. Karadağ, Demirtaş, İmamlı, Dimvadisi, Yeşilöz, Kargıcak, Konaklı, Toslak mahallelerinde zarar gören vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletirken, hasarın giderilmesi konusunda çalışma yapan itfaiye ve ASAT ekiplerine de teşekkür etti.

Karadağ, "Büyükşehir belediyemiz hem itfaiye grubu hem de büyükşehir hizmet grubu çok ciddi bir çalışma ile beraber sınav atlattılar" dedi. Demirtaş’ta yaşanan hasarın nedenini tespit etiklerini kaydeden Karadağ, Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek’in bölgeye gelerek hasarı yerinde gördüğünü, vatandaşın yaralarının sarılması ve altyapı yatırımı olarak gerekli çalışmaları yapılacağını söyledi.

CHP 8 OCAK 2020 3 81922524 783059992169663 4269516668423634944 n df509


DEMİRTAŞ'A YATIRIM
Coşkun Karadağ, Demirtaş bölgesinde, dönemin belediye Başkanı Mustafa Aras’ın yaptığı ancak büyükşehir yasası ile hayata geçirilmesi mümkün olmayan projelere dikkat çekti. İçme suyu ve arıtma tesisi için Demirtaş Bölgesine yatırım yapılacağını kaydeden Karadağ, "Büyükşehir belediye başkanımızın bir müjdeli haberi ile beraber temmuz ayı içerisinde özellikle Demirtaşta bir arıtma tesisi yapılacağının müjdesini verdi" dedi.

Karadağ, bölgedeki asbensli içme suyu borularının da değişeceğini bildirdi. Karadağ, "Şimdi bu aspesli ve kansorejen olarak tespit edilen aspesli boruların tamamen ortadan kaldırılarak, yeniden daha modern bir içme suyuna daha sağlıklı bir içme suyuna kavuşturulacaktır. Demirtaş bölgemiz de,  Büyükşehir belediyemizin  verdiği sözler ne ise; tek tek yerine getirilmekte ve çalışmalarına devam etmektedir" dedi.

CHP 8 OCAK 2020 4 COŞKUN BAŞKAN81584899 504704690169921 1417660088981651456 n 21d53


ULAŞIM RAHATLAYACAK
Ulaşım esnafının kafası karışık. Onlar uygulamadan memnun olamadıklarını anlatan açıklamalar yaparken, CHP İlçe Başkanı Karadağ ise dün yaptığı açıklamasında, "Havuz sistemi ile vatandaşımız Kargıcak, Mahmutlar ve Alanya arasında tek araçla rahatça yolculuk yapacak" dedi.


KARAR GÖRÜŞ ALINARAK ALINDI
Karadağ, "Kargıcak, Mahmutlar ve Alanya arasındaki ulaşım kangren haline gelmişti. Yeni yılla birlikte havuz sistemiyle rahat bir şekilde ulaşım imkanı oluştu" dedi. Karadağ kararın kooperatif başkanları ile görüşerek alındığını da belirtti. CHP İlçe Başkanı Doğu bölgesinde edinilecek deneyim ile Batı’da da aynı uygulamanın yapılacağını söyledi. Karadağ, "Kooperatif başkanlarıyla bir araya gelerek bu konuyu bir çözüme kavuşturdular şu an gerçekten vatandaşlarımız özellikle Alanyamızın doğu bölgesi indeki Vatandaşlarımız çok daha rahat bir şekilde ulaşımlarını sağlayacak tabi bu yeterli mi değil tabii ki Alanyamızın gene batı bölgesinde de Bu yapılan çalışmaların ışığı doğrultusunda veya tecrübesi doğrultusunda aynı olay alanımızın batı bölgesinde de bir ulaşım sorununa neşter vurulacaktır" dedi.

CHP 8 OCAK 2020 PLAKET BUNU KULLAN82494414 737946763361125 2941252157589946368 n 21f12

8 GEÇMİŞ DÖNEM YÖNETİM KURULU ÜYESİNE PLAKET VERİLDİ...

Bu son seçimden önceki 9 aylık zaman diliminde bereber çalıştıkları ama şimdi ki yönetimde yer almayan 8 CHP Alanya İlçe teşkilatı yöneticisine teşekkür plaketi veren Başkan Coşkun Karadağ: " Bazı arkadaşlarımız da sağlık veya aşırı iş yoğunluğu sebebi ile yeni yönetimde yer almadılar.Ama biz onlarla her zaman beraberiz ve biriz"dedi.

 

 

HABER: Uğur AKDAĞ

Gazeteler

Designed by: Masoud