head
2183026 810x458 75f08
Perşembe, 29 Ekim 2020
Ali Dulum

Ali Dulum

DAĞARCIK

E-posta: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Cuma, 23 Ekim 2020 18:32

BÜYÜK SIFIRLAMA YAKINDA!

TARİH, geçmişten günümüze kadar gelen olayların aynasıdır. Tarihin akışı takip edilecek olursa YENİ DÜZEN için, yeni Dünya Düzenine geçmek için bir çöküş gereklidir. İşte Covid-19, Yeni Dünya Düzenine geçmek isteyenlere bu çöküşü vermek için üretilmiştir.
Gündemimiz hem Coranavirüs hem de dış gelişmelerle oldukça yoğun. Son yıllarda cepheyi genişleten Türkiye, pek çok ülke ile problemli; Yunanistan, Irak, Suriye, Libya...Dışarıda sıkışan Türkiye, içeride Ayasofya Cami açılışı, Akdeniz'de Navtex ilanı, Yunanistan ile Ege'de gerginlik, Karadeniz'de doğal gaz bulunması... gibi sürekli yapay gündemlerle halkı meşgul ediyor.
Çarşamba, 12 Ağustos 2020 19:33

AKDENİZ'DE TANSİYON YÜKSELİRKEN!

Türkiye Yunanistan gerginliği dorukta.NATO'ya üye olan iki devlet deniz yetki alanları konusunda Akdeniz'de ve Ege'de karşı karşıya.Arkasına zaman zaman AB, ABD ve kimi zamanda Rusya'yı alan Yunanistan, bir emir vaki ile bölgedeki egemenliğini artırmak istiyor.Akdeniz Bölgesi'nde kıyısı olmayan Yunanistan, egemenliğinde bulunan adalar aracılığı ile Doğu Akdeniz'de hakimiyet tesis etmeye çalışıyor.Türklere yaşam hakkının verilmediği Sevr Antlaşması'nın imza edilişinin yüzüncü yılını hatırladığımız bugünlerde Türkiye ile Yunanistan arasındaki deniz hakimiyet mücadelesi daha da anlamlı bir hal almaktadır. 
Çarşamba, 01 Temmuz 2020 16:46

CORONAVİRÜS SÜRECİNDE SOSYAL İZOLASYON

İnsanlık tarihinin dönüm noktalarından birini yaşıyoruz... Coronavirüs bir laboratuvarda üretildi ya da kendiliğinden var oldu. Bunun bir önemi yok artık. Gerçekte Coronavirüs var ve insanlığın geleceğine bu virüs üzerinden yön verilecek.Çin'den başlayıp dünyayı saran Kovid-19 pandemisi nedeniyle ülkelerin, şehirlerin hatta köylerin bile sınırları kapatıldı. Her çeşit aktivite sonlandırılarak ticari faaliyetler askıya alındı. Uluslararası toplantılar, kongreler, eğitim faaliyetleri, büyük spor yarışmaları, kültür ve turizm ziyaretleri, festivaller ve fuarlar iptal edildi.Kimi etkinlikler sanal ortama aktarıldı. Coronavirüs salgını insanlığı daha önce hiç deneyimlemediği zorunlu bir sosyal izolasyon sürecine soktu.
Perşembe, 11 Haziran 2020 13:24

YENİ SOSYALİZM KAPIDA

2019 yılının 2020 ve sonraki dönemlere hediyesi Coronavirüs. Bu coronavirüs ile hayatımız şimdiden farklılaştı.Maske takma, dezenfektan kullanma, fiziksel mesafeyi koruma olmazsa olmazlarımız oldu. Coronavirüs salgını mevcut sistemin(kapitalist) yetersizliğini ve acımasız yüzünü açık hale getirdi. Ne büyük devletler ne çok uluslu şirketler coronavirüsle baş edemiyor.Kapitalist sistemin temel yapılarının ve kurumlarının özellikle sağlık alanında ne kadar yetersiz olduğu görüldü. 
Page 1 of 10

Gazeteler

Designed by: Masoud