head
2183026 810x458 75f08
Cumartesi, 15 Haziran 2024
Şafak KURU

Şafak KURU

ŞAFAĞA DOĞRU

E-posta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Cuma, 31 Mayıs 2019 11:17

ALANYA İÇİN TURİZM ÇEŞİTLERİ..

Kış Turizmi
Cumartesi, 06 Nisan 2019 15:22

ALANYA İÇİN TURİZM ÇEŞİTLERİ

Hava SporlarıYelken (delta) Kanat SporuYelken kanat motoru olmayan, rüzgar ve diğer hava etkileri ile uçuş yapabilen tek kişilik bir uçuş aracıdır. Havalanma, havada kalma ve havalanma yeri yamaç paraşütüne benzer. Güvenlik için kişiye bağlı paraşüt de bulunmaktadır. Yamaç Paraşütü yapılan yerlerde yelken-kanat sporu da yapılabilir. Yamaç paraşütünde kanat şekli hava basıncıyla oluşturulur ve pilot asılı durumda oturur veya dik pozisyondadır. Yelken Kanat’ta ise pilot yere paralel vaziyette durur. Yelken kanatın çalışma prensibi hemen hemen planör gibidir.
Cumartesi, 06 Nisan 2019 15:21

TURİZMDE EĞİTİMİN ÖNEMİ

Uluslararası turizm pazarından daha fazla pay almak ve marka olmak isteyen ülkelerin, fiyat dışındaki unsurlara bağlı olarak rekabete girişmesi, modern turizm anlayışına sahip olmak gerekir. Ekonomik gelişmenin başında, kalkınmanın itici gücü olarak kabul edilen bacasız sanayi olarak, turizm sektörünün geldiği kaçınılmazdır. Bu anlamda turizm hareketlerinden daha fazla pay alabilmek için kalkınmakta olan ve kaderini turizme bağlamış ülkelerde turizm işletmelerinin sayı ve kapasiteleri hızla artırmaya başlamıştır.
Cumartesi, 06 Nisan 2019 15:21

TURİZMDE MARKA NASIL OLUNUR?..

Ülkemizin deniz turizmi, kültür turizmi, inanç turizminin yanı sıra alternatif turizm (sağlık ve termal turizmi, kış sporları dağ ve doğa turizmi, yayla turizmi, kırsal ve eko turizm, kongre ve fuar turizmi, kruvaziyer ve yat turizmi, golf turizmi, v.b) gibi turizm türleri açısından da eşsiz imkanlara sahip bulunmaktadır.

Gazeteler