head
2183026 810x458 75f08
Pazar, 20 Eylül 2020
Cumartesi, 06 Nisan 2019 15:07

YENİ NESİL UMUT VERMİYOR…

Yazan
Ögeyi Oylayın
(2 oy)
Kimse bana kızmasın ve küsmesin!Ama herkes bu yazıyı okuyunca lütfen hem evlatlarına ve hem de çevresine,akraba çocuklarına;komşu çocuklarına baksın ve ondan sonra bana hak versin veya kızsın..


Halk otobüslerine binin bakın!
ilkokul öğrencilerinden üniversite gençliğine kadar,herkesin kulağında kulaklık,ellerinde cep telefonları…Yaşlılara,hamile ve kadınlara yer vermeyen,yüksek sesle konuşan ve hatta sakız çiğneyip balon yapıp patlatan ukala ve saygıdan yoksun bir gençlik ve yavrularımızı görürsünüz..
Alt geçitlere ve halk otobüslerinin koltuklarına ve camlarına yazdıkları yazılar ise ayrı bir çirkinlik ve saygısızlık..
13-14 yaşında ki kız çocuklarının bile sahiller de ve kuytu köşeler de arkadaşları ile öpüşmesi,ellerinde okul kitapları ile ailelerine “okuldayız”demeleri ve başka yerlerde olmaları çok düşündürücü ve sevginin kutsallığını dahi kirleten bu davranışlar,sağlıksız bir neslin yetiştiğini gösteriyor..
Aile bütçelerini zorlayan lüks yaşam ve pahalı Cafelerde görünme ve marka adı altında ki pahalı tüketim çabaları ise aileleri ayrı bir üzmekte..
“Bunu yapmazsan” veya “bunu almazsan babalıktan..Annelikten silerim”diyen evlatlara bile rastlıyoruz..
Tüm aileler,okullar-;polis-jandarma ve her kurum ile işbirliği yapmalı ve gençliğimizi bu dejenere yapıdan yani;kendi kültürümüzden uzaklaşmasından kurtarmalıyız..
Sevgi-saygı ve edep, ailenin çocuğuna vereceği en kıymetli eğitim ve değerdir..
Saygılarımla
AYTEN YILMAZ
Alanya Güneşi Gazetesi Haber Müdüresi.

Okunma 38043 kez
Ayten YILMAZ

GÜNEŞ ANNE

Gazeteler

Designed by: Masoud