head
2183026 810x458 75f08
Salı, 02 Haziran 2020
Yazarlar

Yazarlar (196)

Çarşamba, 27 Mayıs 2020 13:02

2 K , 2 T (Kale kule , Tophane Tersane.

Yazan
Tüm protokol mensuplarının duyarlı üyeleri iskele meydanındaki kızıl kule yanındaki alanda faaliyetler düzenlerler ve kendileri de yine o aynı alanda basın toplantılarını organize ederler ,basına açıklamada bulunurken bölgeyi arka planda gururla kullanırlar...
Atatürk çok yönlü bir liderdir.O sadece bir devlet adamı, ordu komutanı değil; iyi biröğretmen, ziraatçı ve derin bir düşünce adamıdır.Oldukça zengin bir düşünce dünyasınasahip olan Atatürk'ün hakim olduğu alanlardan biri de din alanıdır...
Anne ;
Pazartesi, 04 Mayıs 2020 15:20

AH KORONA VAH KORONA..

Yazan
İnsanoğlunu düşürdün ne hallere… Bütün dünya, evren “seninle yatıp senle kalkıyor”…
Bu Coronavirüs (Covid-19) Hikayesi başladığında ,Alanya Güneşi Tv (Facebook üzerinden)iki yayın yaptım ve on binlerce izleyiciye ulaşmanın ve yüz binden fazla okura ulaşmanın mutluluğunu yaşadım. Bu iki yayında,dünyayı dizayn eden,8 milyar insanın gelirini ve kaderini yönlendiren bir avuç insan topluluğundan bahsettim.
Yaşadığımız yüzyılda insanlık olarak ne kadar şımarık olduğumuzu; --Doğayı,--Hayatı,--İnsanlığı,--Sevgiyi ne kadar kolay boşa harcadığımızı..Ve o adeta "taptığımız" paranın bile o kadar da büyük güç olmadığını bir virüs öğretti bize.
Çarşamba, 29 Nisan 2020 21:17

TURİZM

Yazan
Türk milleti büyük bir olgunlukla evlerine kapandı ve bu korona virüsü denilen lanetle mücadele anlamında duyarlılıgını ortaya koydu. Yirmi yaş altı ve altmışbeş yaş üstü tüm vatandaşlar neredeyse bir buçuk aydır evlerinde adeta hapis hayatı yaşıyor. Bu daha ne kadar sürdürülebilir bilemiyorum?
Çarşamba, 29 Nisan 2020 18:40

TARIM STRATEJİK BİR SEKTÖRDÜR..

Yazan
Neoliberal politikaların egemen olduğu Coronavirüs öncesi dünyada tarım, stratejik bir üründür. Dünya siyasetine egemen ülkeler ve küresel şirketler için "gıda" dünyayı yönetmenin en önemli enstrümanıdır. Büyük şirketler, az gelişmiş ve yoksul ülkelerin topraklarını ya işgal ederek ya da satın alarak, insanları hem gıda açısından kendilerine bağımlı kıldılar hem de kendilerine pazar oluşturdular.
Salı, 28 Nisan 2020 20:23

HAYDİ EMEKÇİLER..

Yazan
Türkiye'de 1 Mayıs ile ilgili,görüş oluşturmak makale yazmak emekçilerin sorunlarını sokağa eyleme taşımak,yaşamın içinde gerçekçi gündemi oluşturmak oldukca zor.   1 MAYIS'ı ağır koşullar altında karşılıyoruz.Burjuvazinin saldırıları öylesine bir boyut kazandı ki, işçi sınıfi büyük bedeller ödeyerek elde ettği tarihsel kazanımlarının çoğunu yitirmekle kalmadı 1800'lü yılların çalışma ve yaşam koşullarına adeta geri döndü.
Sayın Cumhurbaşkanı! Vatansever ve ülkücü bir gazeteci olarak sizleri saygım ve hürmetimle selamlıyorum. Biz gazeteciler de halkın sesi-yüreği-feryadı olarak kamu görevi yaptığımız gibi;Yönetimlere de ışık ve hatta ayna olabiliyoruz.
Page 1 of 14

Gazeteler

Designed by: Masoud