head
2183026 810x458 75f08
Çarşamba, 29 Ocak 2020
Yazarlar

Yazarlar (170)

Doğu Akdeniz'de sular ısınıyor.Libya ülkemiz için ikinci bir Suriye sorunu mu oluyor/olacak diye düşündüğümüz zamanlardayız.Ülke olarak Libya'da olanlarla ilgileniyor adeta LİBYA ile yatıp kalkıyoruz. Libya denince akla Trablusgarp Savaşı ile Libya'nın yetiştirdiği en büyük antiemperyalist, kahraman Şeyh Ahmet Sunusi geliyor.Libya'dan kalkıp Anadolu'ya gelen ve Türk İstiklal Savaşı'na katılan Şeyh Ahmet SUNUSİ.
Cuma, 10 Ocak 2020 20:12

İRAN PETROLLERİNİN SAHİBİ KİM?

Yazan
1908 yılının Mayıs ayı.İngiliz iş adamı William Knox D'Arcy'nin İran'da yaptığı sondajlar sonunda yüzünü güldürdü. Ortadoğu'nun ilk petrolü yeryüzü ile buluştu.Bu tarihi gün ile Ortadoğu'nun kaderi daha doğrusu yazgısı değişti. 1900'lü yıllarda petrol arama işine giren İngiliz işadamı D'Arcy, (Türk) Kaçar Hanedanlığı'nın son temsilcisi Şah Muzaffereddin ile kıyasıya bir pazarlık yaparak İran petrollerini 60 yıllığına arama ve çıkarma hakkını elde etti.
Turizm sezonunun sona ermesi Alanya'mızda garip sahil görüntülerinin oluşmasına sebep olan bir uygulamanın devreye girmesine sebep oluyor.Gerek Damlataş ( Kleopatra), gerekse Keykubat plajlarının olduğu bölgelerde kum tepeleri oluşuyor. Bu bahse konu tepeler tabii bir oluşum değil. Bu bölgelerdeki otel işletmeleri olanlar ve büfe işleticileri aman kumumuzu deniz almasın diye kendilerince bir önlem alıyor, kuma sahip çıkıyorlar. Tüm sezon boyu kirlenen ve faydalanılan bu kumlar deniz tarafından alınır adeta temizlik ve bakımı yapılır sezon öncesi tekrar sahile iade edilirdi geçmiş yıllarda,ve bunların tamamı tabii olarak gerçekleşirdi.
Pazartesi, 30 Aralık 2019 15:57

TANKER KAZALARI ve YAPAY İSTANBUL KANALI

Yazan
2020 yılına girmek için sayılı saatlerin kaldıği bugünlerde Suriye, Libya, ABD Caatsa yaptırımları, Ermeni Soykırımı yalanları derken bir de İstanbul Kanalı sorunumuz oldu. Yıllar önce gündeme gelen ancak kamuoyu tepkileri üzerine bir süredir uykuya yatırılan yapay su yolu, İstanbul Kanalı Projesi, yeniden gündemde.Bu kez yapılması planlanan kanalın coğrafi yeri değiştirilmiş, İstanbul Havaalanı bölgesine yakın bir alana kaydırılmış.
Pazar, 29 Aralık 2019 20:59

BİRİ YERLİ VE MİLLİ OLMAK MI DEDİ?

Yazan
Para ve güçten başka hiçbir değeri kalmayanlar, bütün kavramları kirletti. Kıblesi ABD, RUSYA, ÇİN OLANLAR, mandacı zihniyetlerini örtmek için, ülke varlıklarına sahip çıkan kim varsa, gayri milli olmakla suçluyor. Ege ve Akdeniz’de 18 adamız Yunan’a peşkeş çekilmiş, biz Müslüman Kardeşlerin temsilcisinin davetiyle Libya’ya asker göndermeye kalkıyoruz.
Çocukluğumda hatırladığım bir Türkü vardı,Nuri Sesigüzel söylerdi..
Salı, 17 Aralık 2019 20:18

TARİHİ TEKERRÜR.

Yazan
27 Mart 1994 seçimleri öncesi o dönem Anap genel başkan yardımcısı olan Sayın Konya milletvekili ki 1980 öncesi T.C. Konya Belediyesi başkanlığı da yapmış olan Mehmet Keçeciler aday tanıtımı için Konya Gazeteciler Derneğinin lokalinde düzenlenmiş olan kahvaltılı toplantıda bir soruya muhatap kalmıştı.
Pazar, 15 Aralık 2019 21:57

NEO MANDACILIK

Yazan
Türk Milleti olarak zor zamanlardan geçiyoruz.Dünya da ve bulunduğumuz bölgede gittikçe yanlızlaşan ve kuşatılan bir ülkeye döndü Türkiye.Ülkemizin yöneticilerinin tutumları nedeniyle komşularımız ile ilişkilerimiz oldukça kırılgan ve sıkıntılı.Ülke yönetimi olarak ülke içindeki problemlere de çözüm üretmekten oldukça uzaktayız.Mevcut siyasi partilerle ülkemizin ve milletimizin içinde bulunduğu zor süreçlerden çıkması mümkün gözükmemektedir.Şu anda mecliste temsil edilen ve yeni kurulan partiler de çözümü, Türk milletinin özünde değil, deniz ötesinde arıyorlar.Kıblegahlarını oraya çevirmişler.Siyasi parti liderlerinin yaptıkları açıklamalara dikkatlice incelersek gönüllü "MANDA" idaresine çoktan hazırlar.
Pazar, 15 Aralık 2019 21:48

BÜYÜK ÜLKÜ, TURAN ELLERİ...

Yazan
DOĞU TÜRKİSTAN'DA YAPILAN -ÇİN ZULMÜ VE KATLİAMINA- ;TÜRK MİLLETİ VE DEVLETİ OLARAK;DÜNYA ÜZERİNDE Kİ TÜRK DEVLETLERİ OLARAK DUR DİYELİM...
Demokrasiler de insan yaşamını,toplum yaşamını düzenleyen ve Devlet ile millet varlığını idame ettiren
Page 1 of 13

Gazeteler

Designed by: Masoud